RSS

ex animo

Monday, 20.08.2018
Galvenā » Tulkojumi » Latviešu valoda


Ģitāras uzskaņošana
Uzskaņošana ar tūnera palīdzību


Vieglākais paņēmiens, kuram nav vajadzīga ideāla dzirde. Vienīgais, kas ir vajadzīgs - elektroniskais tūneris, mobīlais telefons (gStrings) vai dators. Datoram ir liels programmu spektrs - piem. AP Tuner vai Online Guitar Tuner. Pat ja Tev nav kabeļa priekš gitāras, lai pieslēgtu to pie datora, pietiks arī ar mikrofonu. Lai uzskaņotu ģitāru pēc šī paņēmiena, vajag nolikt tūneri, telefonu vai mikrofonu pie ģitāras cauruma un vienkārši raustīt stīgas. Piemēram, pirmo stīgu (neku neaizspiežot) jarausta tik ilgi, tikmēr tūnerā neparādās E burts (Mi nots). Tūnera rādītājam jābūt centrā. Tāpat ir jāuzskaņo citas stīgas (Standard Tuning - E A D G B E, pirmais burts - augšējā stīga, pēdējais - apakšējā).

 

Uzskaņošana pēc dzirdes

Klasiskais uzskaņošanas paņēmiens (pēc piektā lada)
Šis ir vispopulārakais paņēmiens, jo tas ir relatīvi viegls. Tātad, vispirms, mums ir jāzina kā uzskaņot pirmo stīgu.

Pirmā stīga (vistievākā, no lejas)
Šī ir vissvarīgākā stīga, jo no tās sākas ģitāras uzskaņošana. ģitāras kamertons Tā uzskaņojas pēc pirmās oktāvas E notes. Par piemēru var ņemt jebkuru jau uzskaņotu instrumentu (klavieres vai kādu no datora programmām). Tāpat, var izmantot kamertonu vai telefonu.  
Kamertons ir maza portatīva ierīce (var būt pat piekariņa veidā), kura atskaņo  ļoti skaidri sadzirdamu A noti. Aizspiežot pirmo stīgu 5. ladā, mums ir jāiegūst tāda paša skaņa, kā kamertonā.

 
Mobīlajiem telefoniem ir dažādas aplikācijas, kuras pilda kamertona/tūnera lomu. Piemēram, gStrings

 

Otrā stīga
Lai uzskaņotu šo stīgu, to ir jāaizspiež 5. ladā un jāuzstāda tā, lai tā veidotu tādu pašu skaņu, kā pirmā (neaizspiesta) stīga (E nots).

Trešā stīga
Tā ir vienīga stīga, kura uzskaņojas, esot aizspiesta 4. ladā, nevis 5. Tātad, lai to uzskaņotu, ir jāaizspiež to 4. ladā un jāsavelk stīgu tā, lai tā skanētu unisonā (tāpat) ar neaizspiestu otro.

Ceturtā stīga
Ceturto stīgu ir jāaizspiež 5. ladā tā, lai tā skanētu kā ceturtā.

Piektā stīga
Tāpat kā ceturtā.

Sestā stīga (vislielākā, augšējā)
Sesto stīgu ir jāaizspiež 5. ladā tā, lai tā skanētu kā piektā. Sestā stīga skanēs tāpat kā pirmā, taču ar 2 oktāvu starpību.

Kad Jūs esat uzskaņojis gītāru, rekomendējas izdarīt to vēlreiz, jo, griežot vārstiņus vienām stīgām, citu saspriegums var pavājināties.

Avots: http://tvoya-gitara.ru/nastroyka/kak-pravilno-nastroit-shestistrunnuyu-akusticheskuyu

19.04.2014 | Apmeklējumu: 1027 | Tags: noskaņot ģitāru, kā uzskaņot gitāru, ģitāra uzskaņošana bez tūnera, uzskaņošanas paņēmieni, ģitāras uzskaņošana, kamertons, ģitāras noskaņošana